Forumul Florilor


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Forumul Florilor
Forumul Florilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Orhideele Phalaenopsis ale lui Mishuz

+5
Tilush
Camik
Mikaela
Diane
mishuz_5
9 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Orhideele Phalaenopsis ale lui Mishuz - Pagina 2 Empty Re: Orhideele Phalaenopsis ale lui Mishuz

Mesaj Scris de Diane Sam Aug 06, 2011 9:53 pm

Seara buna Mishutz! Ale noastre bine, ale tale ce mai fac? Ai cateva optiuni: uzi inainte de plecarea in vacanta, rogi pe cineva sa le ude, le pui cu ghivecele pe burete floral si lasi apa mai multa in farfurie ca sa isi poata trage apa prin burete, le lasi in cel mai racoros loc din casa incat sa nu necesite o alta udare pana la intoarcerea ta. Vacanta placuta!
Diane
Diane
Administrator
Administrator

feminin Mesaje : 15619
Reputatie : 239
Puncte : 1045710
Data de inscriere : 13/12/2009
Localizare : Prahova

Sus In jos

Orhideele Phalaenopsis ale lui Mishuz - Pagina 2 Empty Re: Orhideele Phalaenopsis ale lui Mishuz

Mesaj Scris de gabi_borza Sam Aug 06, 2011 9:57 pm

Cred ca cea mai buna idee e sa le lasi in grija cuiva cat timp esti plecat, avand in vedere caldura si umiditatea scazuta din Madrid.
gabi_borza
gabi_borza
Avansat
Avansat

masculin Mesaje : 210
Reputatie : 11
Puncte : 48467
Data de inscriere : 07/03/2011
Varsta : 39
Localizare : Orastie/ Cluj-Napoca

Sus In jos

Orhideele Phalaenopsis ale lui Mishuz - Pagina 2 Empty Re: Orhideele Phalaenopsis ale lui Mishuz

Mesaj Scris de mishuz_5 Dum Aug 07, 2011 10:05 am

Multumesc de sfaturi, am sa le las totusi udate bine si asezate intr-o tavita cu pietre si apa, sa aibe umezeala necesara din atmosfera.

mishuz_5
Membru nou
Membru  nou

feminin Mesaje : 43
Reputatie : 0
Puncte : 48225
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 42
Localizare : madrid-spania

Sus In jos

Orhideele Phalaenopsis ale lui Mishuz - Pagina 2 Empty Re: Orhideele Phalaenopsis ale lui Mishuz

Mesaj Scris de maimai Dum Aug 07, 2011 10:29 am

Orhideele rezista zic eu bine udate, acuma nu stiu cum e la tine aerul de uscat, poate fi caldura si umiditate in aer in acelasi timp.
Eu am cu cine sa le las cand plec, dar in cazul tau si eu asa as face.
Nu ai cumva la ele masca ghiveci cu rezervor?
Cu acelea poti sa lasi apa pana la fundul ghiveciului, stai si in aer, au si apa si nu se evapora asa repede.
Concediu placut Orhideele Phalaenopsis ale lui Mishuz - Pagina 2 517524 Orhideele Phalaenopsis ale lui Mishuz - Pagina 2 762
maimai
maimai
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1707
Reputatie : 24
Puncte : 68631
Data de inscriere : 11/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Arad

Sus In jos

Orhideele Phalaenopsis ale lui Mishuz - Pagina 2 Empty Re: Orhideele Phalaenopsis ale lui Mishuz

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum