Forumul Florilor


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Forumul Florilor
Forumul Florilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

+5
Diane
vincent75
Riama
krissstin
Tilush
9 participanți

In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Ghivece pt orhidee

Mesaj Scris de Tilush Mier Oct 13, 2010 10:32 am

AICI puteti cumpara ghivece pt orhidee.

Au si cateva cataloage in format pdf. Se incarca foarte greu, dar aveti ce vedea!!... Au flori superbe!!
Tilush
Tilush
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 2698
Reputatie : 169
Puncte : 55878
Data de inscriere : 11/02/2010
Varsta : 58
Localizare : Bacau

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de krissstin Mier Oct 13, 2010 12:21 pm

Multumim pt. informatie. Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor 923577
krissstin
krissstin
Incepator
Incepator

feminin Mesaje : 129
Reputatie : 5
Puncte : 50870
Data de inscriere : 11/05/2010
Varsta : 44
Localizare : Mures

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de Riama Lun Oct 18, 2010 10:37 pm

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor 187541 unde gasesc ghivece mai mari pt orhidee?mulltumesc!

Riama
Membru nou
Membru  nou

feminin Mesaje : 4
Reputatie : 0
Puncte : 49834
Data de inscriere : 06/08/2010
Varsta : 75
Localizare : Romania

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de vincent75 Mar Oct 19, 2010 8:01 am

La Cluj, in magazinul Ambient se gasesc ghivece destul de marisoare pentru orhidee, transparente la 3,50 lei. Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor 877508
vincent75
vincent75
Incepator
Incepator

masculin Mesaje : 93
Reputatie : 23
Puncte : 51994
Data de inscriere : 15/01/2010
Varsta : 48
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de Diane Mar Oct 19, 2010 8:26 am

Riama mai gasesti si la Hornbach, toate dimensiunile, transparente si tare placute ca model.
Diane
Diane
Administrator
Administrator

feminin Mesaje : 15619
Reputatie : 239
Puncte : 1045420
Data de inscriere : 13/12/2009
Localizare : Prahova

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de Riama Mier Oct 20, 2010 11:47 am

multumesc amandorura pentruinformatii!
Dar,Diane,unde este Hornbach? Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor 187541

Riama
Membru nou
Membru  nou

feminin Mesaje : 4
Reputatie : 0
Puncte : 49834
Data de inscriere : 06/08/2010
Varsta : 75
Localizare : Romania

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de Diane Mier Oct 20, 2010 1:33 pm

Cu placere Riama. In orase mari ca Bucuresti, Brasov... daca dai cautare pe google gasesti toate locatiile.
Diane
Diane
Administrator
Administrator

feminin Mesaje : 15619
Reputatie : 239
Puncte : 1045420
Data de inscriere : 13/12/2009
Localizare : Prahova

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de Riama Joi Oct 21, 2010 9:40 am

multumesc pentru promptitudine,Diane!
o zi minunata,tie si florilor tale!

Riama
Membru nou
Membru  nou

feminin Mesaje : 4
Reputatie : 0
Puncte : 49834
Data de inscriere : 06/08/2010
Varsta : 75
Localizare : Romania

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de Diane Joi Oct 21, 2010 1:48 pm

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor 68216
Diane
Diane
Administrator
Administrator

feminin Mesaje : 15619
Reputatie : 239
Puncte : 1045420
Data de inscriere : 13/12/2009
Localizare : Prahova

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de Riama Mier Oct 27, 2010 11:51 pm

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor 877508 -pentru exuberanta emoticonului ...
ce placere sa trec pe aici !
o noapte linistita,oriunde v-ati afla !

Riama
Membru nou
Membru  nou

feminin Mesaje : 4
Reputatie : 0
Puncte : 49834
Data de inscriere : 06/08/2010
Varsta : 75
Localizare : Romania

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de Diane Joi Oct 28, 2010 8:39 am

Multumim Riama, esti asteptata oricand Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor 923577 si cu mare placere.
Diane
Diane
Administrator
Administrator

feminin Mesaje : 15619
Reputatie : 239
Puncte : 1045420
Data de inscriere : 13/12/2009
Localizare : Prahova

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de Tilush Vin Feb 18, 2011 6:45 pm

Sa gasim mai usor, chiar daca ma repet...
ghivece transparente, biostimulatori, substrat.......
http://www.growin.ro/fertilizatori/growth-technology/set-pentru-translantarea-orhideelor
http://www.growin.ro/fertilizatori
http://www.growin.ro/ghivece-si-tavi
Tilush
Tilush
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 2698
Reputatie : 169
Puncte : 55878
Data de inscriere : 11/02/2010
Varsta : 58
Localizare : Bacau

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de Diane Dum Mar 20, 2011 12:07 pm

http://www.growin.ro/ghivece-si-tavi

aici gasiti multe lucruri interesante la preturi accesibile, merita studiat!
Diane
Diane
Administrator
Administrator

feminin Mesaje : 15619
Reputatie : 239
Puncte : 1045420
Data de inscriere : 13/12/2009
Localizare : Prahova

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de estefana Dum Mar 20, 2011 12:41 pm

multumesc Diane! site-ul prezinta o oferta foarte bogata.
din pacate nu merita sa faci comenzi mici...transportul poate depasi valoarea produselor.
estefana
estefana
Chat-Moderator
Chat-Moderator

feminin Mesaje : 70
Reputatie : 63
Puncte : 117851
Data de inscriere : 13/03/2011
Varsta : 47
Localizare : Baia Mare

http://estefana.sunphoto.ro/

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de Diane Dum Mar 20, 2011 12:43 pm

Cu placere. Si sa vrei nu ai cum sa faci comenzi mici, transp. prin curier, e mai mic decat la alte firme.
Diane
Diane
Administrator
Administrator

feminin Mesaje : 15619
Reputatie : 239
Puncte : 1045420
Data de inscriere : 13/12/2009
Localizare : Prahova

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de maimai Dum Mar 20, 2011 9:01 pm

mishu draga, sambata mergem la Timi, in caz ca vrei, iti duc cateva ghivece sa ai pe viitor.
M-ai pus pe ganduri cu aburile, pana acum eram 100% sigura ca e ok sa urmaresc aburii, dar unde vad aburi toate stau in apropierea geamurilor Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor 516746 deci nu mai stiu, frunze pliate mi-au iesit si mie, cauza este lipsa umiditatii, problema e ca nu vreau sa ma risc sa le ud mai des Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor 3097152161
maimai
maimai
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1707
Reputatie : 24
Puncte : 68341
Data de inscriere : 11/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Arad

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de mishu Dum Mar 20, 2011 9:17 pm

Merci pentru suport, dar din pacate la sfarsit de saptamana plec intr-un mini concediu intrucat am ceva de aranjat intr-o livada de pomi fructiferi. Am de stropit pomii si ceva de plantat, intrucat sper ca vremea asta umeda sa se duca. Dar pe viitor nici o problema, vorbim pe net si poate de sincronizam cumva. Multumesc mult oricum, poate trec eu prin Arad luna viitoare?!?!
PS: Momentan aveam nevoie de un singur ghiveci pentru miltonie, dar l-am substituit imediat cu un recipient de inghetata (vezi pozele de pe pagina anteriora). Restul orhideelor, adica phaelele mele si un zygopetalum au din clipa zero, ghivece transparente. Romanul este inventiv, iar speranta moare ultima.
Condens am avut si eu in interiorul ghiveciului unei phale, dar radacinile indicau necesitatea udarii si le-am udat. Condensul apare datorita diferentei de temperatura si nu dispare datorita unei aerari insuficiente a substratului. Gaurile plasate pe lateralul ghiveciului asta asigura.
mishu
mishu
Incepator
Incepator

masculin Mesaje : 156
Reputatie : 10
Puncte : 48020
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 50
Localizare : Undeva in vestul Romaniei

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de maimai Lun Mar 21, 2011 7:46 am

Buna idee, spor la gradinarit Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor 674151
maimai
maimai
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1707
Reputatie : 24
Puncte : 68341
Data de inscriere : 11/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Arad

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de mishu Lun Mar 21, 2011 9:45 pm

Maimai: poti sa ma ajuti cu achizitia a trei ghivece transparente mari (din acelea cu 5 lei) cu farfuriile aferente. Daca da, poate sa te caute cineva din Arad?
mishu
mishu
Incepator
Incepator

masculin Mesaje : 156
Reputatie : 10
Puncte : 48020
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 50
Localizare : Undeva in vestul Romaniei

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty ghivece orhi

Mesaj Scris de mishu Mar Mar 22, 2011 7:00 am

Maimai: Am rezolvat-o cu ghivecele!!!!! Mi-am comandat de pe INTERNET si maine la am. Merci oricum si scuze pentru deranj.
mishu
mishu
Incepator
Incepator

masculin Mesaje : 156
Reputatie : 10
Puncte : 48020
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 50
Localizare : Undeva in vestul Romaniei

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de maimai Mar Mar 22, 2011 6:19 pm

Ma bucur, bine ca n-am vazut ieri seara mesajul, ca azi luam inainte sa ajung acasa si sa vad urmatorul mesaj Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor 143877
N-a fost nici un deranj, daca mai vrea cineva va ajut cu placere.
Mie imi plac aceste ghivece pentru sunt mai groase, mate si nu au gaura aceea in mijloc care ocupa mult din spatiul pentru radacini, mai ales la Phale.
maimai
maimai
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1707
Reputatie : 24
Puncte : 68341
Data de inscriere : 11/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Arad

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de carmenn_cta Mier Mar 23, 2011 3:38 pm

mishu a scris:Maimai: Am rezolvat-o cu ghivecele!!!!! Mi-am comandat de pe INTERNET si maine la am. Merci oricum si scuze pentru deranj.
mishu , da te rog cateva amanunte : ce pret si cat a fost transportul ( totusi , e posibil ca transp sa depaseasca val ghivecelor , asa ca...)
carmenn_cta
carmenn_cta
Avansat
Avansat

feminin Mesaje : 263
Reputatie : 9
Puncte : 49248
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 50
Localizare : constanta

Sus In jos

Stimulatori de crestere, ghivece, substrat...  forumul florilor Empty Re: Stimulatori de crestere, ghivece, substrat... forumul florilor

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum