Forumul Florilor


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Forumul Florilor
Forumul Florilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ce fac cu orhideele phalenopsis cand plec in concediu

2 participanți

In jos

ce fac cu orhideele phalenopsis cand plec in concediu Empty ce fac cu orhideele phalenopsis cand plec in concediu

Mesaj Scris de gradinaru daniela cosmina Lun Mai 01, 2017 12:13 pm

Salut grup......dilema mea cea mare este cum pot sa imi las phalele acasa timp de o luna,fara sa poata venii cineva sa le ude,si dupa aceasta perioada sa le gasesc vii.....as vrea sa stiu o posibilitate de a le lasa apa ca sa nu moara.....eu am invatat tot ce stiu despre ele de pe forumul de aici....le am in paharul de plastic cu care au fost cumparate,pentru ca au inca flori dupa 3 luni ,si apoi sunt puse in ghivece de plastic transparente cu piciorus in interior unde am puse bile cu apa pentru umiditate.....multumesc pentru raspunsuri.....

gradinaru daniela cosmina
Membru nou
Membru  nou

feminin Mesaje : 2
Reputatie : 0
Puncte : 25245
Data de inscriere : 01/05/2017
Varsta : 34
Localizare : germania

Sus In jos

ce fac cu orhideele phalenopsis cand plec in concediu Empty Re: ce fac cu orhideele phalenopsis cand plec in concediu

Mesaj Scris de Victor Vin Mai 05, 2017 6:23 pm

Bună ziua! ce fac cu orhideele phalenopsis cand plec in concediu 877508 ce fac cu orhideele phalenopsis cand plec in concediu 877508 Stai liniștită, Daniela, le uzi înainte de plecare și nu se întâmplă nimic.
Phalele mor de la prea multă umezeală, la secetă rezistă destul timp.
Victor
Victor
Moderator
Moderator

masculin Mesaje : 3916
Reputatie : 180
Puncte : 54357
Data de inscriere : 21/07/2011
Varsta : 67
Localizare : Arges

Sus In jos

ce fac cu orhideele phalenopsis cand plec in concediu Empty Re: ce fac cu orhideele phalenopsis cand plec in concediu

Mesaj Scris de gradinaru daniela cosmina Mar Mai 09, 2017 8:56 pm

Multumesc muuuuuuullllllttttttt.....asa o sa fac.....le las ude bine si cu bilutele de apa sub ele si la intuneric,sper sa le fie bine.....
ce fac cu orhideele phalenopsis cand plec in concediu 143877 flower ce fac cu orhideele phalenopsis cand plec in concediu 625321

gradinaru daniela cosmina
Membru nou
Membru  nou

feminin Mesaje : 2
Reputatie : 0
Puncte : 25245
Data de inscriere : 01/05/2017
Varsta : 34
Localizare : germania

Sus In jos

ce fac cu orhideele phalenopsis cand plec in concediu Empty Re: ce fac cu orhideele phalenopsis cand plec in concediu

Mesaj Scris de Victor Mar Mai 09, 2017 9:03 pm

Concediu plăcut! ce fac cu orhideele phalenopsis cand plec in concediu 877508 ce fac cu orhideele phalenopsis cand plec in concediu 877508 ce fac cu orhideele phalenopsis cand plec in concediu 517524
Victor
Victor
Moderator
Moderator

masculin Mesaje : 3916
Reputatie : 180
Puncte : 54357
Data de inscriere : 21/07/2011
Varsta : 67
Localizare : Arges

Sus In jos

ce fac cu orhideele phalenopsis cand plec in concediu Empty Re: ce fac cu orhideele phalenopsis cand plec in concediu

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum