Forumul Florilor


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Forumul Florilor
Forumul Florilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dor de flori?

5 participanți

In jos

Dor de flori? Empty Dor de flori?

Mesaj Scris de Aicelynn Sam Iun 18, 2011 7:03 pm

Vi s-a intamplat vreodata sa fiti plecate pe undeva pt mai multe zile si sa vi se faca dor de plantele voastre? Sa va faceti griji pt ele, pt starea lor, chiar daca cineva se ingrijeste de ele, nu le poate ingriji ca tine, nimeni nu le cunoaste nevoile mai bine ca tine, nimeni nu le vorbeste ca tine, nimeni nu le mangaie ca tine... Dor de flori? Mie mi s-a intamplat adesea.
Ai fost plecat in concediu? Ce ai facut cu plantele de apartament, cum le-ai gasit la intoarcere, ti-a fost dor de ele, te-ai intrebat daca si lor le este dor de tine? Te-ai intrebat cum suporta ele absenta ta? Care solutii sunt cele mai bune pt a-ti asigura plantele atunci cand esti plecat mai multe zile?
Aicelynn
Aicelynn
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1055
Reputatie : 38
Puncte : 49577
Data de inscriere : 17/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Cluj

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de mutzy Sam Iun 18, 2011 8:31 pm

De fiecare data cand plec in concediu mi se face dor de ele. Eu las cheia unei prietene care vine si le uda.
mutzy
mutzy
Moderator
Moderator

feminin Mesaje : 6095
Reputatie : 121
Puncte : 62199
Data de inscriere : 29/01/2011
Varsta : 68
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Diane Sam Iun 18, 2011 8:46 pm

Da Aicelynn, sunt lucruri firesti pentru iubitorii de plante, animale.
Diane
Diane
Administrator
Administrator

feminin Mesaje : 15619
Reputatie : 239
Puncte : 1045640
Data de inscriere : 13/12/2009
Localizare : Prahova

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de LENA Sam Iun 18, 2011 9:11 pm

Dar ti-a ramas inima la o planta draga pe care ai pierduto chiar si dupa mai muli ani ?
LENA
LENA
Moderator
Moderator

feminin Mesaje : 3091
Reputatie : 148
Puncte : 150822
Data de inscriere : 20/12/2009
Varsta : 69
Localizare : Neamt

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Aicelynn Sam Iun 18, 2011 9:23 pm

Da, mi-a ramas inima la un philodendron superb, imens, dupa care plang si azi daca ma gandesc la el. L-am pierdut de vreo 8 ani, dar de atunci nu am putut sa iau alt philodendron, nu vroiam altul, eu il vroiam pe acela, nu il putea inlocui nici un alt exemplar, oricat ar fi fost de frumos. Eu, de cate ori plec de acasa, daca se intampla sa ramana sotul meu (motive de servici), atunci il sun si ii spun exact ce floare sa ude, cat si cum. Dar ma tot gandesc la ele, imi fac griji pt ele. Daca suntem plecati amandoi o rog pe soacra mea sa vina sa le ude, sale curete, daca e cazul (si ea o mare iubitoare de flori), dar cu toate astea, tot nu pot sastau linistita, ma macina gandul ca poate si lor le este dor de mine, poate cred ca le-am abandonat, veti spune ca sunt idei puerile, dar asta simt, iar eu spun exact ce gandesc si ce simt, fara jena. Ma simt mai bine vazand ca nu sunt singura care sufera din astfel de motive
Aicelynn
Aicelynn
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1055
Reputatie : 38
Puncte : 49577
Data de inscriere : 17/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Cluj

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Diane Sam Iun 18, 2011 9:28 pm

Nu esti singura, multi dintre noi gandim sau simtim asa legat de florile noastre si nu numai.
Diane
Diane
Administrator
Administrator

feminin Mesaje : 15619
Reputatie : 239
Puncte : 1045640
Data de inscriere : 13/12/2009
Localizare : Prahova

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Aicelynn Sam Iun 18, 2011 9:34 pm

Credeam ca sunt eu un specimen mai sensibil, mai iesit din comun. Se pare ca am nimerit forumul potrivit. Dor de flori? 159470 Ca sa nu mai spun cate lacrimi se revarsa cand ma despart de catelusa mea (o tin parintii mei, eu nu am cum sa o iau cu mine).
Voi ce parere aveti de metoda wickwatering? Dor de flori? 262734
Aicelynn
Aicelynn
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1055
Reputatie : 38
Puncte : 49577
Data de inscriere : 17/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Cluj

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Diane Sam Iun 18, 2011 9:36 pm

O folosesc cateva fete, sunt incantate de ea.
Diane
Diane
Administrator
Administrator

feminin Mesaje : 15619
Reputatie : 239
Puncte : 1045640
Data de inscriere : 13/12/2009
Localizare : Prahova

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Aicelynn Sam Iun 18, 2011 10:34 pm

Am inteles ca pe perioade mai lungi de 1-2 luni pot duce la putrezirea radacinilor, sau virusi in substrat, uneori ciuperci. Dar asta este ce am citit despre asta, nu am incercat inca, dar ma gandeam la aceasta alternativa pt perioadele cand sunt plecata. De aceea intreb, poate sunt cateva pers care au incercat si imi pot spune cum se comporta plantele lor la aceasta metoda.
Aicelynn
Aicelynn
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1055
Reputatie : 38
Puncte : 49577
Data de inscriere : 17/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Cluj

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de maimai Dum Iun 19, 2011 9:00 am

Noi inca n-am fost plecati mai mult de 2 saptamani, dar mami e mai experta decat mine si stie cum sa le ude, griji mi-am facut numai pentru orhidee, dar acum am imbolnavit-o si pe ea si se stie cu ele.
Cat au fost in bile de argila i-a fost frica cum sa le ude, mi-a aruncat apa cu ingrasamant cu tot, cand mi-a spus la telefon cum a facut m-am luat de cap si i-am explicat pas cu pas cum sa faca, si a fost ok.
Dor tot de orhidee am avut, sa nu vad eu cum le creste poate frunza noua sau radacina noua Dor de flori? 785378 e greu, dar plantele cresc si fara noi Dor de flori? 380930
maimai
maimai
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1707
Reputatie : 24
Puncte : 68561
Data de inscriere : 11/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Arad

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Aicelynn Dum Iun 19, 2011 12:28 pm

Mereu m-am intrebat cum poate o plantuta sa simta daca o iubesti, cum poate ea sa stie cand ii vorbesti si mai ales, ca ei ii vorbesti, cum poate ea sa simta mangaierea ta? E ceva ce nu-mi pot explica, dar daca e asa, inseamna ca si lor le este dor de noi, nu? Chiar Dor de flori? 692985 stie cineva cum poate o planta sa simta atatea lucruri? Sau cine e de acord cu ideea asta si cine nu? Dor de flori? 381681
Aicelynn
Aicelynn
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1055
Reputatie : 38
Puncte : 49577
Data de inscriere : 17/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Cluj

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Diane Dum Iun 19, 2011 12:41 pm

Asa cum simte apa si lumina simte si dragostea, este vorba de energia pe care o degaja fiecare corp, cum iti explici ca aceiasi planta ingrijaita in aceleasi conditii de persoane diferite are reactii diferite????? Da, plantele simt toate aceste energi din jurul lor pozitive sau negative. Asa se explica si influenta astrelor asupra noastra si a lor.
Diane
Diane
Administrator
Administrator

feminin Mesaje : 15619
Reputatie : 239
Puncte : 1045640
Data de inscriere : 13/12/2009
Localizare : Prahova

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Aicelynn Dum Iun 19, 2011 3:56 pm

Good point! Dor de flori? 220206 Pe oricine am intrebat nu a stiut sa-mi dea un raspuns atat de simplu, dar atat de explicit! Dor de flori? 745339 Dor de flori? 793795
Aicelynn
Aicelynn
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1055
Reputatie : 38
Puncte : 49577
Data de inscriere : 17/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Cluj

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Diane Dum Iun 19, 2011 4:12 pm

Capetele le-am primit cu un scop nu numai pentru decor Dor de flori? 566597
Diane
Diane
Administrator
Administrator

feminin Mesaje : 15619
Reputatie : 239
Puncte : 1045640
Data de inscriere : 13/12/2009
Localizare : Prahova

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Aicelynn Lun Iun 20, 2011 9:48 am

Dor de flori? 751774 Diane, imi placi la nebunie! Eram totusi curioasa daca are cineva si alte idei, sau daca cineva nu este de acord si de ce, insa cred ca nu m-am adresat pe forumul potrivit 👍 Oricine iubeste florile cred ca impartaseste acealsi ganduri. Sau nu? :eek:
Aicelynn
Aicelynn
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1055
Reputatie : 38
Puncte : 49577
Data de inscriere : 17/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Cluj

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Diane Lun Iun 20, 2011 2:37 pm

Dor de flori? 751774 In privinta iubitorilor de flori asa se presupune dar experienta ne invata ca nu.
Diane
Diane
Administrator
Administrator

feminin Mesaje : 15619
Reputatie : 239
Puncte : 1045640
Data de inscriere : 13/12/2009
Localizare : Prahova

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de maimai Lun Iun 20, 2011 5:51 pm

S-a facut odata un experiment, cred ca l-am vazut pe Discovery, au atasat niste sarme de o planta, Yukka daca imi aduc bine aminte, ca sa-i masoare undele de energie ce le emana din diferite motive, sa vada daca planta simte, gandeste etc.
Au oparit-o pe o frunza----nimic
Au intepat-o-----nimic
Au mutat-o in frigider----nimic
Au asezat-o direct in soare----nimic
Erau sa se lase de experiment, cand unul din cercetatori a mai vrut sa incerce ceva.
S-a pus fata in fata cu ea, si in gand i-a spus ca daca nu va face nimic cu acele acelea o va distruge, stiti ce s-a intamplat?
Au inceput sa miste acele pe hartia aia mai tare ca la cutremur de 9 grade.
Incredibil
Deci a reactionat numai cand au ajuns la ea ganduri negative, asa este si omul, trupul poti sa il distrugi dar sufletul ba.
Eu vorbesc cu ele in gand, mai cu voce tare, le mangai, le laud, simt asa un fluturas in stomac cand am terminat turul lor, am impresia ca si ele imi trimit energie pozitiva.
Dor de flori? 877508
maimai
maimai
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1707
Reputatie : 24
Puncte : 68561
Data de inscriere : 11/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Arad

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Aicelynn Lun Iun 20, 2011 7:12 pm

Dor de flori? 785378 Incredibil! M-ai lasat praf! Eu le vorbesc in gura mare, primul lucru cand ma trezesc, nu merg la baie, nu fac nimic altceva decat sa merg sa le dau "buna dimineata, iubitele mele" apoi fac cafeluta, si restul, nici nu pot sa ies din casa fara sa le vad intai. Dar e interesanta ideea cu puterea gandului, care, de altfel, este mare si poate provoca furtuni si uragane. Dor de flori? 262734 Mi-a spus cineva ca o planta simte daca vrei sa-i faci rau. Mi-a venit greu sa cred, inteleg ca iti simte emotia din glas cand ii vorbesti cu drag, energia aceea pozitiva, dar chiar sa simta ca vrei sa-i faci rau? :eek: Uite ca mai aud o parere care intareste ipoteza asta! 👍
Aicelynn
Aicelynn
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1055
Reputatie : 38
Puncte : 49577
Data de inscriere : 17/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Cluj

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de maimai Lun Iun 20, 2011 8:01 pm

Trebuie sa fie experimente despre asta si tot felul de esee.
Eu m-am enervat rau de tare pe o orhidee, de 5 ani nu facuse flori, am mutat-o in "n" locuri prin casa, i-am schimbat pamantul, nimic, apoi i-am zis mai in gluma mai in serios, ca daca niic in ultimul loc in care am pus-o nu face floare o arunc, ce crezi, i-au dat 2 tije cu cate 9 flori peste vreo 2 saptamani, deci mai merg si cu amenintatul :giggle1:
La altele n-am incercat Dor de flori? 762
maimai
maimai
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1707
Reputatie : 24
Puncte : 68561
Data de inscriere : 11/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Arad

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Aicelynn Lun Iun 20, 2011 8:41 pm

Dor de flori? 751774 La asta inca nu m-am gandit, sa amentit plantele sa-mi faca flori! Dor de flori? 751774 M-am prapadit de ras, pe cuvant! Ar trebui sa incerc si eu cu calathea mea, una din ele e cam suparata si nu pot s-o inteleg! Dor de flori? 929952 I-am dat si sufletul din mine :giggle1: si ea nici nu ma baga in seama, se supara pe zi ce trece, nici nu stie cat am plans din cauza ei, dar am plans in bucatarie, ca sa nu-i transmit energii negative Dor de flori? 308838 Chiar acum ma duc la ea si ii fac o amenintare, de se sperie si celelalte Dor de flori? 566597 Dar nu stiu daca ma pot abtine sa nu rad, oricum daca ea imi simte sufletul atunci simte ca totul e o minciuna, poate imi face in ciuda pe urma!
Aicelynn
Aicelynn
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1055
Reputatie : 38
Puncte : 49577
Data de inscriere : 17/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Cluj

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Aicelynn Lun Iun 20, 2011 8:46 pm

Wow, hai ca am facut-o si pe asta! Am incercat sa fiu serioasa. Dor de flori? 566597 Sa vedem cum reactioneaza. I-am dat termen o sapt! Si i-am mai zis ca imi cumpar alta in locul ei, mai frumoasa! Asta cred ca a durut! Dor de flori? 639117
Aicelynn
Aicelynn
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1055
Reputatie : 38
Puncte : 49577
Data de inscriere : 17/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Cluj

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de maimai Lun Iun 20, 2011 9:32 pm

Saraca Dor de flori? 351532 sa o vedem cu flori!
maimai
maimai
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1707
Reputatie : 24
Puncte : 68561
Data de inscriere : 11/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Arad

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Aicelynn Lun Iun 20, 2011 9:53 pm

Dor de flori? 751774
Aicelynn
Aicelynn
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1055
Reputatie : 38
Puncte : 49577
Data de inscriere : 17/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Cluj

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Aicelynn Mar Iun 21, 2011 6:53 pm

Nu o sa-ti vina sa crezi! Dor de flori? 603755 Calathea mea e mai capoasa ca mine! Nu am crezut ca as putea sa dau de o fiinta mai capoasa ca mine! :waa: Daca pana acum avea doar varful la frunzulite ingalbenit, azi dimineata am gasit-o toata ingalbenita! :eek: Poate am pus prea mult suflet in amenintarea aia, sau o fi inteles gresit, o fi inteles ca trebuie sa se ingalbeneasca?! Eu i-am spus sa nu se mai ingalbeneasca, dar eram sigura ca imi va face in ciuda! Dor de flori? 893139 Cred ca s-a speriat si hoya de langa ea ca azi mi-a dat o frunzulita ce ieri nu era acolo. Saracuta! Dor de flori? 830133 Dar, oricum, nu am crezut ca se poate asa ceva! Dor de flori? 904387
Aicelynn
Aicelynn
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1055
Reputatie : 38
Puncte : 49577
Data de inscriere : 17/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Cluj

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Diane Mar Iun 21, 2011 6:58 pm

Sincer ieri cand am citit ca ai amenintat-o mi-am spus in sinea mea ca daca as fi planta si m-ai ameninta as considera ca nu ma meriti si m-as usca de tot ca sa nu mai ai pe cine ameninta. Mie nu-mi plac rautatile nici macar in gluma. Tie cum ti-ar veni sa te oblige cineva sa faci un copil intr-un moment in care tu nu esti pregatita sau nu ti-l doresti? Stiu ca e deplasata comparatia dar asta e prima ce mi-a venit in minte. I-ai pus multa apa si i-au putrezit tuberculii de aceea s-a ingalbenit toata, nu-ti ramane decat sa astepti ca poate o mai fi vreunul zdravan din care sa dea dar fara sa mai ii pui apa.
Diane
Diane
Administrator
Administrator

feminin Mesaje : 15619
Reputatie : 239
Puncte : 1045640
Data de inscriere : 13/12/2009
Localizare : Prahova

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Aicelynn Mar Iun 21, 2011 7:07 pm

Nu i-am pus multa apa, am verificat mereu umiditatea din sol cu degetul, il bagam pana la 2-3 cm, ca sa vad cat e de ud si putin mai jos de suprafata, iar ghiveciul e asezat pe pat de pietris umed, fara ca apa din pietris sa poata ajunge in ghiveci, nu am indopat-o cu ingrasaminte, nu o tin in soare, dar are lumina buna. Nu sunt daunatori, nu prezinta pete, sau frunze deformate care sa semnaleze o eventuala boala, iar celelalte 2 sunt bine mersi. Asta nu stiu ce are. Dar nu credeam ca e posibil asa ceva! Dor de flori? 308838 Daca eram convinsa de asta, nu o mai faceam. Dar, vorba ta, poate nu o merit, poate am omis ceva in ingrijireaei, un amanunt insignifiant, dar vital pt ea, prin urmare, este foarte posibil sa nu o merit! :cry anim: Cei care nu stiu sa-si ingrijeasca plantele, nu le merita! Exista atatea modalitati de informare cu privire la necesitatile plantelor de apartament, si eu o dau in bara! Daca as sti ce are
Aicelynn
Aicelynn
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1055
Reputatie : 38
Puncte : 49577
Data de inscriere : 17/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Cluj

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de maimai Mar Iun 21, 2011 7:37 pm

Poti sa o scoti din pamant sa-i vezi radacinile?
Nu am Calathea, dar eu m-as uita sa vad cum e in pamant, pot sa fie si melci care sa-i pape radacinile, sau mai stiu eu ce.
Merita o incercare, la orhidee asta e primul pas catre vindecare, un diagnostic bun Wink
maimai
maimai
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1707
Reputatie : 24
Puncte : 68561
Data de inscriere : 11/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Arad

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Aicelynn Mar Iun 21, 2011 7:46 pm

Pai in mai i-am schimbat pamantul si ghiveciul, dupa ce i-au trecut florile. Celelalte 2 sunt ok, una chiar mi-a facut un pui langa ea, cred ca e pui ala, adica a iesit din pamant langa ea, dar asta nu stiu. Si oare e bine sa o deranjez iar? Ma gandesc si la varianta ca poate iese ceva din tuberculul ala al ei, cum a iesit la cealalta si daca o deranjez poate se supara mai rau. Nici nu stiu. Mi-e dor de ea, cum era asa stufoasa si frumoasa, cu floricele ei portocalii. Stai asa! Melci in ghiveci?! De unde?! Cum?! :waa: Poate nu ar fi rau sa vad ce e acolo.
Aicelynn
Aicelynn
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1055
Reputatie : 38
Puncte : 49577
Data de inscriere : 17/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Cluj

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Diane Mar Iun 21, 2011 7:53 pm

Orhideele sunt printre putinele care se supara daca umbli la radacini cand nu trebuie, restul nu-au nici o problema si daca ai dubii cu o planta nu ezita sa vezi ce are.
Diane
Diane
Administrator
Administrator

feminin Mesaje : 15619
Reputatie : 239
Puncte : 1045640
Data de inscriere : 13/12/2009
Localizare : Prahova

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Aicelynn Mar Iun 21, 2011 8:00 pm

Deci pot sa o "dezbrac"? Chiar acum merg sa o iau la puricat, poate mai salvez ceva, lasand gluma la o parte, chiar ma intristeaza sa o vad asa, dar inca mai sper ca se poate remedia Dor de flori? 143877 Dor de flori? 837411
Aicelynn
Aicelynn
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''
Membru fidel comunităţii ,,Forumul Florilor''

feminin Mesaje : 1055
Reputatie : 38
Puncte : 49577
Data de inscriere : 17/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Cluj

Sus In jos

Dor de flori? Empty Re: Dor de flori?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum